Betonové ploty Čáslav nevyžadují pravidelnou údržbu
Oplocení pozemku bylo již před mnoha lety vizitkou jejich obyvatel. Pamětníci doby socialismu si možná ještě dokážou vybavit, jak se ploty zbavovaly koroze a nanášely několika vrstvami syntetické barvy, která zvláště na pletivu přibývala velice pomalu. Trávili jsme tím spoustu času, který jsme mohli využít jinak. Podobné trápení přicházelo v souvislosti s dřevěnými plaňkami, ty ztrouchnivělé bylo nutné časem měnit a nátěry a mořidla byla rovněž součástí nutných prací s jeho údržbou.
Neudržovaný plot podával svědectví o svém majiteli podobně, jako je tomu u našeho zevnějšku – účesu a oděvu, a tak se lidé v běhu času snažili usnadnit práci a zároveň zkrášlit svá obydlí tak, aby bylo oplocení esteticky přijatelné a zároveň funkční. V současné době je velký zájem o kombinace živého plotu zpevněného plotem z betonových dílů, jejichž vzhled připomíná kamennou zídku.
Betonové ploty Čáslav mohou mít mnoho podob, různých tvarových řešení imitace lámaného kamene nebo pravidelných geometrických vzorů, a to v odlišných barevných odstínech, které lze snadno sladit s barvou fasády a okolního terénu.
Výhody betonového oplocení
- Dobře postavená konstrukce bude sloužit svému účelu bez nutnosti udržovacích prací třicet až čtyřicet let.
- Po celou dobu střeží soukromí před pohledy zvědavců a snižuje i pravděpodobnost vniknutí na váš pozemek.
- Je možné jej postavit vlastními silami, ale výhodnější je zajistit odbornou montáž. Při výstavbě se totiž musí dobře propočítat nosnost, připravit podloží a vše pečlivě proměřit.
- Ke stavbě se nepoužívá klasické zdivo a malta, jednotlivé díly se skládají jako stavebnice.
- Snižuje úroveň hluku, který na pozemek doléhá z okolních ulic a ze silnice.
- Snižuje prašnost. Velký podíl prachových částic přichází na pozemek ze silnice, kdy se víří pohybem motorových vozidel. Motorové spaliny také přispívají k usazování toxických částic na povrchu vozovky a ty se vlivem větru pohybují hlavně u zemského povrchu.